rozhovor k fénixově řádu

9. září 2007 v 16:54 | duke |  rozhovory
Slečno Watsonová, v minulém filmu to vypadalo tak, že Hermiona už není jen dívkou - je žena.
E: "Ano, není to ale jen vidět. Poprvé dělají všechny postavy svá vlastní rozhodnutí. Poprvé zjistí, že nejenom Voldemort je ten zlý - přicházejí lidi jako Fudge a Umbridgeová. Ti chtějí lidi osvobodit od normálního přemýšlení a svobodné vůle. Tento film je o objevování autority a o autoritě samotné, na kterou se stále kladou otázky. Lidi začínají v tomto období sami rozhodovat, co je pro ně dobré a co zlé. A to je možná podle mě důvod, proč je ve filmu více politiky."

Kritika stále označuje politiku jako důležitou část HP. Libération ( francouzské noviny ) si myslí, že HP je něco jako pravé křídlo, nejvíce sexi konzervativní kniha ( co tím myslí???? moje pozn.),ale taky dává ponižující názor o ženách.(Ehm???moje pozn.) Co si o tom myslíš?
E: "Takové věci mě velmi pohoršují.(no to teda....m.pozn.) Ten, co to napsal, mohl být jen idiot. Harry Potter pomáhá změnit stereotip.(že by???m.pozn.) Taky můžete najít ve fantastických příbězích postavu, stejně šikovnou jako Hermiona, která je tak úžasně ženská a neumí akceptovat být druhá? Panebože!
Je pravda, že jsou to dětské knihy, ale popisují různé důležité věci jako jsou život, smrt, politika, přátelství a je potřebné je najít. HP doopravdy nutí lidi přemýšlet(no.....jak koho,že?m.pozn.), není to jen kniha pro teenagery."
Co myslíš tím, "politika je důležitá součást HP"?(hmmm..tak to by mě taky zajímalo...m.pozn.)
E: "V HP se nacházejí běžné situace, které se můžou stát každému. Hovoří o životě po 7.červenci, cestě, kde zjistí,jak se chovají, kydž jsou vylekaní, cestě, na které dělají zakázané věci. ( jsem si plně vědoma toho,že tato věta nedává žádný smysl m.pozn.)Dostaňme se blízko faktu, že autorita je zkorumpovaná, že přitupujeme blízko k realitě a síle."(ježiš!!!!!m.pozn.)
Jsi stejně úžasná jako Hermiona(cože???m.pozn.). Je v tomto filmu stejně dobrá studentka jakou byla?(ne protože režisér se rozhodl totálně předělat děj:-))m.pozn.)
E: "Ano,ale některé věci se změnily. Hermiona sa postaví profesorce Umbridgeové, která se pokouší zabránit studentům myslet a učit se. Ona je však šikovná a chce se učit( a kdo ne,že??m.pozn.), no stává se z ní rebelka. Je to opravdu divné,když zvážíme, že vždy dodržovala pravidla. V tomto filmu se učí vidět věci z jiné perspektivy."
Co budeš dělat roku 2010, kdy už budou natočené všechny díly? Budeš pokračovat v jiných projektech jako Dan a Rupert ?
E: "Nebudu se objevovat nahá na scéně s koněm. Ale určitě budu něco dělat. Já jen čekám na tu správnou příležitost. Nevím ,jaký bude můj život, když mi bude 20, ale myslím, že půjdu na univerzitu a budu hodně cestovat."(velmi konkrétní m.pozn.)
Opustíš Oxford, kde bydlíš se svojí mámou? V Anglii je obvyklé( a nejenom tam m.pozn.), že děti v raném věku odcházejí studovat jinam.
E: "Je mi jen 17. Půjdu asi bydlet do Francie, zdokonalit se ve francouzštině a aspoň si něco našetřit( hmm...jak se zdá peněz není nikdy dost..m.pozn.), abych mohla cetsovat( protože to teď nemůžu..:-))m.pozn.)."
Francouzština....proč?( pro slepičí kvok m.pozn.)
E: "Protože miluju Francii. Paríž a Amsterdam jsou moje oblíbená města. Taky mám ráda francouzské kina, milovala bych tam pracovat. Momentálně mám nejradši to, co není anglické ."
Už jsi dostala taky nějaké jiné nabídky?
E: "Jenom věci,které nechci dělat. Většinou jsou to role typických amerických studentů a upřímně řečeno, ja bych takovou roli nechtěla hrát. Nemám to ráda. Je pravda, že jsem šťastná už tak brzy, ale potřebuju štěstí taky na jiné věci, například nedělat chyby v mém životě. Někdy je těžké odmítnout,snažím ,se abych udělala dobře."
Mášjako Hermiona problémy s autoritou? Ve škole, s rodinou...
E: "Hodněkrát se stalo,že jiní lidi věděli líp, co je pro mne dobré. Ale myslím si, že nejsem rebelka. Jen dělám,co povím a snažím se věci zvládat. Bojuju o to, abych se rozhodla správně, ale nemyslím si, že má nějakou cenu hrát teenagera, ktetrý chce být rebel proti světu. Nemám to ráda."
J. K. Rowlingová pověděla, že Hermiona je postava, kterou pozná nejlépe. Řekla, že když byla mladá, měla bolest v krku, jaká bude Hermiona. Pověděla ti to, když jste se setkaly?( s tou bolestí v krku to nechápu....m.pozn.)
E: "Je velmi zábavná,nefalšovaná a neuvěřitelně pozemská žena. A to jsou velmi vzácné kvality."
Je obzvlášť výjimečné být bohatá jako ona.
E: "Tonení první věc, která mi příjde na mysl, když si na ni vzpomenu. Jsme občas v kontaktě prostřednictvím e-mailu. Ona je vždy vtipná a skromná, vždy když se bavíme o běžném životě."
Myslíš, že její knihy jsou lepší jako jiné fantastické ságy (napr. Eragon, Kroniky Narnie), které se stávají stále populárnějšími?
E: "Harryho Pottera můžou číst všechny generace - děti i dospělí, je úplně univerzální. Ja si nemyslím, že Jo potřebuje ví vyvinute fantasy příběhy, nebo kulturu jako Christopher Paolini.
Ona sa zajímá jen o ovlivnění života lidí. "
Ve Fénixově řádě dá Cho první polibek Harrymu. Co tak Hermiona a Ron?
E: "Teď je každému jasné, že to, co je mezi nimi, není jen přátelství. Každý dělá výjimky, to je pravda. Je typické, že dívky mají sklony k ukončení vztahu s chlapci, kteří se velmi znepokojují, štvou je a chovají se k nim zle. Ron takhle přistupuje k Hermioně. Jejich vzájemný vztah se nějak rozvine, brzy či později. Spojí se, tím jsem si jistá. Ron se baví tím, co Hermiona potřebuje. Perfektní dvojice."
zdroj: www.potterweb.cz/web přeloženo ze slovenštiny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama